+420 730 132 177 info@dumjogypribram.cz

Workshop Esence Jin jógy» Novinky

Workshop Esence Jin jógy
Esence Jin jógy
workshop s Lubou Schmarcovou, absolventkou jin jógy na Pacific Beach Yoga & Healing Arts, certifikovanou lektorkou jógy

KDY: SOBOTA 2. října 2021 od 9:00 do 12:00h
MÍSTO: Dům jógy Příbram

Tento workshop vám přiblíží základní principy a pozice jin jógy a jejich blahodárný vliv na pojivové tkáně: klouby, chrupavky, šlachy, ale i fascie. Tradiční čínská dualita jin a jang je kontrastem stability a dynamiky - jin nás uhlazuje a zklidňuje a jang posiluje a osvěžuje. Harmonický život potřebuje rovnováhu, a tak nám jin jóga může pomoct vnést balanc do současného převážně jangového životního stylu.
 
Představíme si koncepci jin jógy zrozené v Kalifornii podle Paula Grilleyho a Sarah Powersové, vysvětlíme si paralelní systém dvou tradic: indické (prána, nádí) a čínské (čchi, meridiány).
 
Zaměříme se na pojivovou tkáň (klouby, chrupavky, šlachy a fascie), která funguje jako živá matrice. Vazivo váže k sobě kosti, zapouzdřuje klouby, obsahuje lubrikační synoviální tekutinu a rozvádí oživující energii do každé tkáně, buňky a orgánu v těle.
 
Vysvětlíme si, jak funguje pojivová tkáň, jak věkem vysychá a je nutné dostatečně ji zatěžovat a napínat, aby se její flexibilita a rozsah pohybu nezmenšoval, popř. aby se jejich pohyblivost i mírně zvýšila.
 
Předvedeme a vysvětlíme si specifické pozice jin jógy (pětiúhelník, čtverec, tkanička, sedlo, poloviční motýl, vážka, spící labuť, housenka, hlemýžď, tuleň, drak). Naučíme se setrvávat v maximálních polohách, aniž se namáháme nebo o něco usilujeme, pojivovou tkáň lehce zatěžujeme a ona začíná vzdorovat účinkům stárnutí a gravitace.
 
Osvojíme si schopnost dýchat volně a bez úsilí i v krajních pozicích a postupně se v nich uvolnit a podržet je na několik minut. Budeme pozorovat odezvy těla, jeho uvolnění, přijímání a proudění energie čchi v konkrétních meridiánech.

Co s sebou:
- pohodlné oblečení
- jógamatku

Cena workshopu: 490,- Kč

Rezervujte si své místo v ,,Rozvrhu lekcí,,   https://dumjogypribram.cz/rozvrh-lekci/2021-09-27/2021-10-03/  nebo v recepci Domu jógy na telefonním čísle 730 132 177. Podklady pro platbu obdržíte po rezervaci. Kurz/akci je také možné zaplatit předem hotově nebo platební kartou v recepci Domu jógy Příbram. Částka za kurz/akci je splatná do 4 dnů od obdržení podkladu pro platbu. V případě, že nebude tato platba uhrazena ve lhůtě 4 dnů po obdržení podkladu pro platbu, bude Vaše rezervace zrušena.

DŮM JÓGY PŘÍBRAM
Plzeňská 76
261 01 Příbram

  • 2 sály
  • 24 lektorek, 3 lektoři
  • 34 lekcí

+420 730 132 177
info@dumjogypribram.cz

Sedláček s.r.o.
Zdaboř 488
261 01 Příbram V

IČ: 25123297

Společnost je zapsaná v OR u Městského soudu v Praze odd. C, vl. 189414.

Přijímáme a využíváme karty

jsme součástí programu Benefit plus můžete využít naší věrnostní karty Domu Jógy Příbram jsme součástí programu MultiSport přijímáme platební karty VISA
2018 ....... 2021 © dumjogypribram.cz
webdesign | websystem | KAO.cz